Prawa zwierząt

Jakie prawa?

pies.jpg
Groźne bydle atakuje mnie jęzorem popiskując przerażająco i merdając ogonem na wszystkie strony

Pewnie na tym mógłbym skończyć ten wpis… Jak już wspominałem Chiny do duży kraj i różnie jest w różnych jego częściach. Zasadniczo zwierzętami (jak i w ogóle przyrodą) niespecjalnie się tu ktokolwiek przejmuje. Widziałem psa przykutego krótkim łańcuchem do ciężarówki. Na stałe. Samochód z gatunku tych niejeżdżących, ale do budy mu było daleko. Pozytywne jest to, że żaden pies cię tu nie ugryzie… Bo doskonale wie co się dzieje z psem, który ugryzł człowieka, więc co najwyżej szczekają robiąc groźną minę.

W parkach rozrywki czasem występuje cyrk, zwierzęta służą też jako żywa reklama. Mają oczywiście malutkie klatki.

cyrk.jpg

Jak są szczeniaki i się ich nie chce to lądują w worku w rzece. Zwierzęta przed zabiciem czasem są torturowane bo podobno mięso jest wtedy lepsze. Taka masa adrenaliny w mięsie szkodzi i to bardzo, ale Chińczycy uważają inaczej. Kopanie psów i bicie ich kijem to normalna praktyka.

Zasadniczo to nie jest dobre miejsce dla wrażliwych miłośników zwierząt.

psy.jpg

A te dwa brytany zaatakowały mnie tu kilka razy zamerdywując się ogonami, bo czasem jest też coś pozytywnego w kwestii zwierząt.

Ciekawe, że kotów jest mało. Bardzo długo myślałem, że w ogóle ich tu nie ma, ale w końcu spotkałem jednego w świątyni buddyjskiej. Później jeszcze kilka w różnych miejscach. Wspólną cechą wszystkich było patologiczne przerażenie. To nie są te leniwe, wyluzowane sierściuchy, które znamy tak dobrze. Tu koty wyglądają jakby non stop walczyły o życie i pewnie tak jest.

foto-kot.jpg

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s