Kanon piękna

W Chinach, ale nie tylko – generalnie w Azji – im jaśniejsza skóra tym lepiej. Im jaśniejsza skóra tym dziewczyna jest bardziej atrakcyjna. I facet też zresztą. To jedyne miejsce na Ziemi, w którym to jak wyglądam działa na moją korzyść… Ale szczupłym trzeba być.

parasol

Rzecz sięga czasów zamierzchłych, kiedy to arystokracja w polu smażyć się w słońcu nie musiała i od razu po kolorze skóry było widać kto zacz. Działa do teraz mimo Rewolucji Kulturalnej i ludowej ojczyzny. Dlatego teraz dziewczyny robią co mogą, żeby się nie opalić. Czasem dzieją się rzeczy absurdalne jak plażowanie w kominiarkach (sic!). Generalnie chadzają w słońcu pod parasolami.

Przydają się też kosmetyki rozjaśniające skórę. Co ciekawe na prawdę działają…

Niedawno był szał na odpowiednie wymiary ciała. Panny masowo fotografowały się owijając nadgarstek banknotem. Zazwyczaj 100-juanowym, ale im mniejszy tym lepiej. Kładły sobie monety na obojczyku, żeby pokazać, że jest wklęsło (znaczy, że szczupłe są), łapały się za placami za pępek i zasłaniały talię kartką A4.

A faceci szaleją z fryzurami. Niestety nie zrobiłem zdjęć, ale czasem zdarzają się fryzury kuriozalne po prostu. Choć rzadko.

No i styl rzecz ważna, szczególnie modne firmy im drożej tym lepiej. O napisach na ubraniach już pisałem. Oczywiście nie wszystkim odbija, ale generalnie taka jest tendencja.

napis15
I tatuaż, firmowy, z wyższej półki

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s