Silne lobby żydowskie w Chinach

Tytuł tego wpisu jest oczywiście prowokacyjnie żartobliwy. Bo o ile oczywiście są żydzi w Chinach, to jest to mniejsza mniejszość po prostu i nie o nich wbrew pozorom dzisiaj… A o symbolach.

A konkretnie o heksagramie, nazywanym niesłusznie Gwiazdą Dawida czy nawet Pieczęcią Salomona. Znak ten kojarzony jest w Polsce niemal wyłącznie z judaizmem. Tymczasem z judaizmem związał się dopiero w wieku XVI przez rodzinę Rotshild, która przyjęła go za swój znak/herb. I stąd zresztą to nazwisko, oznaczające po prostu czerwoną tarczę z heksagramem właśnie. Symbolem judaizmu od zawsze była menora czyli siedmioramienny świecznik, który ma… osiem ramion 😉

Heksagram jest bardzo starym symbolem ochronnym obecnym w kulturze wszystkich pewnie ludów. Na pewno odnaleziony w Chinach (obecny do dziś), Indiach, obecny w kościołach chrześcijańskich (w templaryjskich katedrach), w buddyzmie itd.

Przestrzennie to dwie piramidy o podstawie kwadratu, w starożytnym Egipcie nazywane Merkaba lub Merkiva, symbolizujące żywe pole energetyczne. Dziś słowo to w języku hebrajskim (który jest de facto językiem egipskich kapłanów) oznacza rydwan, zaś kabała uczy, że ciało jest rydwanem ducha.

Jest to doskonały przykład pozornego paradoksu, zjednoczenia pozornego przeciwieństwa tego co nieskończone z tym co wymierne. A więc reprezentuje wcielenie (nieskończonego) bóstwa w (skończoną, wymierną) materię. Pisałem o tym obszernie w „Symbole – prawdziwe znaczenie” – można sobie pobrać.

To symbol reprezentujący trójcę. A konkretnie dwie trójce – górną i dolną, a więc jasną i ciemną, dnia i nocy, męską i żeńską. Bóg/Bogini/Syn. Ojciec/Duch/Syn. Matka/Córka/Kochanka. Itd.

O trójcy pewnie jeszcze kiedyś napiszę bo to jeden z fundamentów duchowości i ma przełożenie na wszystko. Żadne działanie się nie powiedzie, jeśli nie będzie prowadzone według uniwersalnego prawa trójcy (świętej). Warto więc mieć wiedzę na ten temat. W ogóle lepiej jest wiedzieć…

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s