Ile lat ma Chinka?

Wydawać by się mogło, że w jednym regionie Chińczycy, którzy raczej nie podróżują i od pokoleń mieszkają w jednej wsi znając co najwyżej okolice w promieniu 50km, wyglądać będą podobnie. Tymczasem wyglądają przeróżnie, a widać to szczególnie w przypadku kobiet.

napis15
I tatuaż, firmowy, z wyższej półki

Część wygląda jak by pochodziła z Tajlandii, część jak z Mongolii, a część z jeszcze innych miejsc. Wspólne mają chyba tylko to, że za nic nie da się określić ich wieku.

Zgodnie z tradycją w wieku lat około dwudziestu, dwudziestu dwóch góra, dziewczyna powinna wyjść za mąż i urodzić dziecko. Jak dobiegnie w panieństwie dwudziestu czterech czy pięciu lat to ma problem. Poważny.

W rezultacie kiedy widzisz dziewczynę z dzieckiem nie masz pojęcia czy to jego siostra czy matka. Dwunastolatka potrafi wyglądać jak trzydziestolatka i odwrotnie. I będzie tak wyglądać do sześćdziesiątki po czym nagle się zestarzeje.

Patrzysz więc i zastanawiasz się czy to matka czy siostra… I kiedy już jesteś pewien, że jednak siostra okazuje się, że babcia… Kabaret normalnie.

Kolega wybrał się w Linyi do klubu nocnego i zaprzyjaźnił z piękną dziewczyną. W przebłysku geniuszu zapytał o jej wiek – prawie szesnaście lat… Więc grzecznie się pożegnał.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s