Ladyboys – cała prawda o…

Oczywiście nie cała prawda, tylko troszkę… Uwielbiam wszystkie te „całe prawdy” o czymś, wielkie odkrywanie tego co wszyscy wiedzą i wyważanie otwartych drzwi. Ale to detal.

Ladyboys, transgender woman itede to temat, z którym każdy się w końcu w Azji spotka. Chodzi o chłopaków, którzy postanowili zostać dziewczynami i, co ciekawe, nikomu to tu nie przeszkadza i nikt z tego nie robi sprawy. A oprócz „trzeciej płci” – którą zachłystują się media „zachodnie” jest tu jeszcze do wyboru czwarta opcja, o której się niespecjalnie mówi, to dziewczyny, które postanowiły zostać chłopakami…

Zresztą w takiej Ameryce Południowej na ten przykład są kraje, w których płci jest siedem – zależnie od kultury, niestety nie mogę sobie przypomnieć o jaki kraj chodzi. A pośrodku skali jest osoba de facto bezpłciowa, która pełni bardzo ważną społeczną rolę, swego rodzaju kapłana. Fajne, ale to nie Azja, więc każdy zainteresowany musi sobie sam doszukać.

A w Ameryce Północnej przed kolonizacją było 5 płci i było dobrze. Ale jak wyżej – na przykład in natives today.

O ladybojach jest głośno, bo sami/same są głośne, a poza tym jako się rzekło to temat bardzo medialny. Była nawet niedawno głośna sprawa amerykańskiego marines, który wyrwał panienkę w Bangkoku i zatłukł ją na śmierć kiedy się (jak przyszło co do czego) okazało, że to niekoniecznie jest panienka.

ladyboys
Fot. Wikipedia

W Tajlandii i na Filipinach, w Kambodży i pewnie w innych krajach regionu także (może z wyjątkiem muzułmańskiej Malezji) ladybojów jest mnóstwo. Takoż gejów. Wszyscy o tym wiedzą i dla wszystkich jest to zupełnie naturalne. Nawet w tak „katolickim” kraju jak Filipiny. Chłopaki/dziewczyny wcinają hormony (co się ponoć często kończy rakiem) i ciułają kasę na sztuczne piersi, a później na pełną operację zmiany płci.

Część pracuje na ulicy, ale to oczywiście bzdura, że wszystkie. Czasem można rozpoznać natychmiast i bez problemu, a czasem jest to niemal niemożliwe. I tu zabawna ciekawostka – w sieci pełno jest poradników jak odróżnić ladyboja od dziewczyny. I jako ostateczny test, nie do podważenia podawany jest dowód, dokument, ID, w którym każdy ma wpisaną płeć urodzeniową, a nie tę wybraną. I często jest to prawda, ale nie zawsze… I ostateczny argument diabli wzięli… Gdyż, albowiem w Kambodży jest prawo, które zezwala na wybranie sobie płci także tej oficjalnej. I ladyboy z Kambodży może mieć – jeśli chce – w dowodzie czy paszporcie female, a nie male.

ladyboy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s