Jak bardzo leniwi są Filipińczycy?

Pewnie nie bardziej od innych nacji… Chociaż…

W ogóle mieszkańcy (tubylcy) tropików wydawali się zawsze przybyszom z zimnej, było nie było, Europy leniwi. Myślę, że główne powody są oczywiście kulturowej natury, ale w kulturze pojawiły się z powodów biologicznych. Jeśli mieszkaniec jakiegoś zimnego regionu akuratnie nic nie robi, musi się ruszać, żeby się rozgrzać. W przeciwnym wypadku jest mu zimno, a w skrajnym umiera (z wychłodzenia albo zamarza).

W tropikach wszystko wygląda zupełnie inaczej. Tu jak nie ma nic do roboty warto się nie ruszać, żeby nie przegrzewać niepotrzebnie organizmu. To dlatego Filipińczycy tak lubią spać i śpią zawsze i wszędzie kiedy tylko mogą. Prawdopodobnie jest to także jeden z powodów ich porażającej niekiedy bierności. W Europie człowiek z nudów coś tam dłubie i zakłada firmę, tu się śpi.

Śpi się też z innych powodów na przykład z powodu anemii i innych chorób – to biedny kraj.

W każdym razie na porządku dziennym są ludzie śpiący na chodnikach, w bramach, pod ławkami i we wszelkim dostępnym cieniu. Najczęściej są to po prostu biedacy, ale także robotnicy którzy akurat mają przerwę z jakiegoś powodu oraz pracownicy biur drzemią na biurkach podczas przerwy obiadowej. To tutaj jest normalne.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s